Síla slova připouštím

12.09.2021

Síla slova připouštím

Když se řekne "to jsou silná slova", každý si představíme něco jiného. Od vulgarismů po souvětí, která se dotknou našeho srdce. V Metodě JIH požíváme takových slov, sousloví a vět hned několik. Ovšem velmi zvláštní, troufnu si říct až magické slůvko je slovo PŘIPOUŠTÍM.

Čím to je, že je tak výjimečné? Celé jeho kouzlo je ukryto v energetickém působení na naši mysl. Nejsou to jen náhodně posbíraná písmena z naší abecedy, Je to slovo, které, když pustíte do svých myšlenek, začnou se dít zázraky.

V naší hlavě se toho děje hodně, někdy myslíme jen na jednu věc, která je pro nás obzvlášť důležitá, jindy to vypadá, jako myšlenková dálnice toho co musím udělat, na co nesmím zapomenout. Jindy se zase touláme daleko v minulosti a prohrabáváme staré události, nebo pro velkou změnu programu přemýšlíme o tom, co bude zítra, pozítří, za rok.

Téměř to svádí k tomu, myslet si, že taková myšlenka, na kterou si nemůžeme ani sáhnout nemá žádný význam, žádnou hodnotu pro náš život. Opak je ovšem pravdou.

Jednou takhle přijde myšlenka na mysl, rozhlédne se a povídá si " Tady v tom mozkovém závitu se mi bude líbit" a usadí se. Sem tam vykoukne, projede se po myšlenkové dálnici a vrátí se zpět na svůj vysezený důlek. Jak cestuje od jednoho ucha k druhému, stále sílí. Najednou už to není jen myšlenka, je to dogma, přesvědčení o tom, že tato myšlenka je naprosto pravdivá a přes ni vlak nejede. A tak si žije v naší hlavě a zatím co si užívá svůj Trip on the Brain, v životě nám dělá pěknou paseku.

O jaké myšlence je řeč? Co třeba "nemám peníze", nebo "jsem... nemocná, neschopná, ošklivá, tlustá..." Když tuto myšlenku pustíme do naší hlavy, stává se součástí systému našeho myšlení a my ji začínáme věřit. V našem životě vidíme různé situace, které jasně potvrzují, že tato myšlenka má pravdu. Všechny tyto důkazy, na které si můžeme téměř sáhnout se nás dotýkají a my začínáme být podráždění, nešťastní, naštvaní. Někdy dokonce ani nevíme, proč máme náladu pod psa, když jsme jen potkali kamarádku, která právě zhubla 10 kg.

Náš život utvářejí naše myšlenky, to, čemu věříme se v plné míře manifestuje v našem životě. Nelíbí se Vám Váš život? Nejste spokojení? Jak to, že když se tak snažím, tak to není nikde vidět?!

Protože věříme pravému opaku toho, co si přejeme. Jsem bohatá... to asi těžko, když v kapse nemám ani vindru.. Jsem krásná, až na ty špeky a pupínky na ksichtě... Jsem zdravá, až na tu tunu léků, co beru k snídani.

Věříme nule, ale chceme být na stovce. Tak jak to ostatní tedy dělají?

Na scénu přichází kouzelník a z klobouku vytahuje srdcové eso... Kartu s nápisem připouštím.

Když vidíme ty rozevřené nůžky, na levé straně to, čemu věříme a na pravé straně to, kde chceme být, vidíme obrovskou propast. Jímá nás beznaděj. Kdyby tak existoval můstek, přes který se dá přejít a zkrátit si cestu... a on opravdu existuje. Je vystavěn ze síly slova připouštím.

Negativní myšlenka v nás vyvolává negativní emoce, jako když nás stihne bouřka a my nemáme deštník. Promočení až na kost, s drkotajícími zuby kráčíme životem. Kéž by tu tak byl můj domov, teplá sprcha, čaj, suché oblečení. Ale kde nic, tu nic. Tady je správný okamžik vytáhnout eso z rukávu.. já propouštím. Já připouštím, že můj domov je blízko, připouštím, že si dám brzy teplou sprchu, připouštím, že si dám čaj na zahřátí. Slovo připouštím z nás v pocitech sundá ten mokrý kus hadru jménem kabát a navlékne nám suchý svetr. Jaká úleva. A co se děje v našem živote? Jednoduše přestane pršet a na slunku uschneme.

Pusťte slovo připouštím do vaší mysli a já Vám zaručuji, že si ho bude hýčkat a rozmazlovat, jako domácího mazlíčka. Zamilujete se, na první myšlenku :)

Ať už se ve vašem životě děje cokoli, nemáte práci, peníze, přátele, rodinu, lásku, zdraví. Připusťte, že už je máte. Vaše pozitivní myšlenka se brzy ukáže ve vašem životě, ve hmotném provedení.

Já připouštím, že mám tu nejlepší práci, já připouštím, že mám vždy peníze na to, co potřebuji, já připouštím, že mám opravdové přátele, rodinu, lásku, zdraví. Vše je možné, když tomu budete věřit. Tak ohromnou sílu má slovo připouštím.