Sen se stává realitou

12.09.2021

Sen se začíná stávat realitou...

Dnes bych se s Vámi ráda podělila o své další hluboké poznání, aneb, náhled do scénáře filmu jménem život.

Před pár dny jsem se stala certifikovanou terapeutkou Metody JIH. S pocitem štěstí, naplnění i odpovědnosti dělám první kroky vstříc vlastnímu podnikání. Říkám: "Halo světe, lidi, jsem tady! Umím Vám pomoci!" No jo, jenže jak se vlastně dává dohromady podnikání? Jak oslovit ty, kteří potřebují mou pomoc? Jak se ten on-line svět vlastně chová? Koho se zeptat?

Objevila se možnost, možnost naučit se všechna hejblátka, tvořit grafiku, fotky, točit videa, sociální sítě, dokonce i umět si postavit vlastní webové stránky. Katka Šedová dala dohromady úžasný kurz, pro začínající online podnikatelky a to bylo přesně to, co jsem potřebovala.

Začínáme.. pomalu vstupuji do světa online. Poznávám taje grafického programu Canva, zjišťuji, jak je důležité mít firemní stránku na FB, pomalu zkouším natočit své první video.. Ufff, je to fuška. Nevěděla jsem, že toho bude tolik. Chodím do práce, mám přítele, domácnost, někdy taky musím spát a ještě jsem si nabrala další povinnost. Času je poskromnu a vidím, že nestíhám, protože bych měla..., protože musím..., protože nemám čas. Přichází další zoom, kde se bavíme o dalších vymoženostech 21.století. Celá se začínám utahovat, není mi v tom moc dobře. Přichází osobní konzultace a já vím, že jsem na to týden nesáhla, o čem se asi tak budeme bavit, když jsem nic neudělala? Cítím, jako bych šla na zkoušku absolutně nepřipravená.... Katka se mě ptá: Lili, proč se na mě tolik zlobíš? Proč si myslíš, že já jsem zdrojem tvého nepohodlí? Nejdřív si říkám, cože?! Tohle přece nedělám! ... Ukončujeme konzultaci, mám úkoly, na kterých bych měla pracovat...

V mé hlavě nastává ticho...

Puff,

Bum,

Křach,

Cvak.

Kousek skládačky našel své místo.

A pak mi to došlo!

Můj mozek se otřásá v mozkomíšním zemětřesení...

"Monolog v hlavě"

"Ona má pravdu! Zlobím se, zlobím se, že musím něco dělat, zlobím se, že nemám čas, že je to těžké, že nevím, kudy do toho... a kdo za to může? No přece Katka! Ale za co vlastně může? Dala dohromady naprosto jedinečný projekt, předává mi své zkušenosti, know how, s láskou a nadšením mě pošťuchuje kupředu a já jsem jako malý, rozmazlený spratek, který dupe nožičkou a kope kolem sebe... Ne! Ne! Ne! Nebudu to dělat!"

Z uvědomění toho, jak vlastně o celé situaci přemýšlím jsem si sedla na zadek.

Kruci! Kruci! Kruci!

Dva měsíce z tříměsíčního kurzu dělám, že něco dělám. Svádím vinu za své nepohodlí na někoho jiného. Tohle přece není o Katce! Tohle je o mě! O mém přístupu, o tom, co chci, o tom, že jsem se rozhodla být podnikatelkou a místo toho, abych z toho vytěžila maximum, zkoušela, ptala se, konzultovala a sdílela, stojím na místě a jen fňukám!

Tak takhle tedy ne, mám poslední měsíc, měsíc, kdy se mohu opravdu něco naučit. Kdy je nutná má aktivita!

Světe div se, dějí se zázraky. Moje priority udělaly škatulata hýbejte se. Já jsem na první příčce. Já, moje sny, přání, touhy, moje podnikání. Přestala jsem před sebou všechny úkoly zahrabávat na potom, ale začala jsem je aktivně plnit. Doma jsem se s přítelem domluvila, že na nějaký čas potřebuji čas na svůj projekt. Nebudu denně vařit teplé jídlo, nebudu obden prát, jsme parťáci a přítel má taky ruce.

Začalo to fungovat, přišel úlevný pocit, když jsem si uvědomila, že mohu. Když jsem si dovolala říct, teď potřebuji prostor. Za týden jsem toho udělala víc, než za dva měsíce. Vytvořila jsem si vizitky, poskládala FB stránku, koupila si doménu a začala tvořit vlastní webovou stránku, natočila video, napsala pár článků. Přicházejí další nápady, co zkusit, co udělat. WOW... ono mi to jde a hlavně, mě to neskutečně baví!

Do hlavy mi přišla další myšlenka... Kde všude jsem se chytila do sítí iluze, že je to o mě beze mě, kde všude dělám, že něco dělám a přitom stojím na místě s myšlenkou... však ono se to samo...

Najednou přísloví "Bez práce, nejsou koláče", není jen bezduchá věta, ale hluboký prožitek, který mě nutí se zvednou a jít aktivně za svým snem.

Katko, děkuji Ti, že jsi dala mému životu další, nový rozměr. Trpělivě jsi čekala, až mi to dojde, důrazně, ale s láskou jsi mi ukázala, že tudy cestička nepovede. Dál mě vedeš po neznámé krajině online světa a podnikání, zasvěcuješ mě do všech různých možností nabídky mých služeb a učíš mě, jak efektivně prodávat.

Změnila jsem úhel pohledu z já nemůžu, do já chci, já si přeji! Ikdyž si s webovou stránkou zrovna netykáme, seznamujeme se. Poznávám další neznámé a začínám se cítit jistěji. Jde o to, to fakt dělat.

Dnes není můj projekt jen myšlenka, dnes už má obrys, dostává tvar, jméno a začíná se představovat světu. Sen se začíná stávat realitou...